Keskkonnaamet Viljandimaa
Keskkonnaameti Viljandi kontor (Paala tee 4, Viljandi)
Õuesõppenädal 2020 -Viljandi
4.5
Autor: Krista Kingumets
Lisatud: 13.04.2020
Viimati muudetud: 13.04.2020
целевая группа: Muu
Средлнее время прохождения: 16 päeva 13 tundi 30 minutit
 
Rada on valminud Keskkonnaameti ja Päästeameti koostöös, raja loomisesse on panustanud Tallinna ülikooli uurimisgrupi SEEMIK liikmed (seemik.tlu.ee) ning Eesti Geograafia Selts. 
Kutsume teid õue liikuma, märkama, uusi teadmisi saama ja nuputama ning tähistama Õuesõppe nädalat (13.-19 aprill 2020) ja rahvusvahelist algatust GeoNight, mille eesmärk on tutvustada geograafia võimalusi.

Rada kulgeb Valuoja orus ja saab alguse kohvik "Suvi" juures. Raja läbimine võtab aega kuni 2 tundi. 
Rajal liikumiseks peab Sul olema nutiseade. Sisse peab olema lülitatud mobiilne andmeside ja GPS. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesega ja rajapunktid punaste täppidena, millele klikates avanevad raja küsimused. 
Kui mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ja klõpsata lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub pooleli jäänud kohast. Mängu lõppedes vajuta kindlasti "Lõpeta mäng".

Tuletame meelde, et riigis valitseb eriolukord. Looduses liikudes pea silmas, et radadel liikudes hoia distantsi teiste Sulle võõraste looduses liikujatega. Vastutulijaid kohates möödu neist turvalises kauguses. Ka looduses kehtib koroonaviiruse vastu võitlemise valem 2+2. Seega tule rajale perega või kahekesi kaaslasega.

 
kaart
 
"Liigu ja püsi terve!" 2020
2.7
Autor: Krista Kingumets
Lisatud: 12.04.2020
Viimati muudetud: 13.04.2020
целевая группа: Muu
Средлнее время прохождения: 2 tundi 29 minutit
 
Selle rajaga kutsub Keskkonnaamet Sind avastama Viljandi linna ning Viljandi linna ajaloo ja looduse kohta teadmisi ammutama. 
Viljandi linna avastusrada saab alguse Lastepargist ja ka lõppeb siin. Rajal on 15 kontrollpunkti ning rada on läbitav sõltuvalt Sinu liikumise tempost 2-3 tunniga. Raja läbimine on jõukohane igaühele ning mingit erivarustust ei ole vaja. Küll aga tasub linnaliikluses olla tähelepanelik ja ületada teed selleks ette nähtud kohtadel. Kuna mängimine ei ole aja peale, siis kiirustamine midagi juurde ei anna, parem jaluta ja naudi! 
Rajal liikumiseks peab Sul olema nutiseade. Sisse peab olema lülitatud mobiilne andmeside ja GPS. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesega ja rajapunktid punaste täppidena, millele klikates avanevad küsimused.
Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ja klõpsata lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub pooleli jäänud kohast. Mängu lõppedes vajuta kindlasti "Lõpeta mäng".

Контакт
Krista Kingumets, krista.kingumets@keskkonnaamet.ee; 5562 4391

 
kaart
 

На этой странице тропы образовательных центров окружающей среды. Для выбора тропы нажми на желаемый участок и школу или на маркер, находящийся на карте.

Минимальные условия: операционная система IOS (версия 8), Android 4.4 или Windows Phone 8.1. Необходим рабочий GPS модуль и хотя бы 3G интернет.