RMK Ristna looduskeskus
RMK Hiiumaa puhkeala keskuseks olev Ristna looduskeskus paikneb Kõpu poolsaarel Kalana külas, Kõpu-Ristna tee ääres. Ühistranspordi kasutajad peaksid väljuma Metsavahi bussipeatuses, mis asub maja ees. Ümber looduskeskuse laiuvad metsad ja meri võimaldavad nautida kõrvuti ja läbisegi prõksuvat leesikavaipa või põlvini niisket sammalt, siresirgeid männikuid vaheldumisi jändrike rannahongadega. Klibusest rannast tulitavaid jalgu jahutab järgmisel momendil siidine rohi või laulev liiv.
Loodusmetsa õpperada
5
Autor: Liis Soonik
Lisatud: 24.03.2017
Target group: Muu
Average time: 45 minutit
 
Ristna külastuskeskusest algav õpperada kulgeb vanas loodusmetsas, kus inimene pole pea 200 aastat sae ja kirvega käinud. See metsaosa on nagu väike oaas majandusmetsade keskel,kus saab aimu sellest, kuidas loodus metsa "majandab". Tähistatud ja infotahvlitega varustatud rajal võid hankida teadmisi ja ka enda omad proovile panna. Umbes 1,5 km teekond on läbitav kuiva jalaga. Kõikvõimalikku lisainformatsiooni saab küsida külastuskeskusest.

Contact
Ristna külastuskeskuse teabejuht Liis Soonik 52229499, e-mail ristna.looduskeskus@rmk.ee

 
kaart
 
Mitut moodi mets
4.7
Autor: Liis Soonik
Lisatud: 10.03.2017
Target group: II kooliaste
 
Majandus- ja kaitsemetsas kulgev kuiva jalaga läbitav rada. Loodusesse märgistamata rada kulgeb mööda metsasihte ja mereranda.

Contact
53229499

 
kaart
 
Tõrvanina
4.5
Autor: Liis Soonik
Lisatud: 09.03.2017
Target group: Muu
Average time: 1 tund 53 minutit
 
Rada on ühesuunaline, läbitav kuiva jalaga.

Contact
Liis Soonik 53229499

 
kaart
 
Kaleste luitemets
Autor: Liis Soonik
Lisatud: 05.04.2017
Target group: Muu
 
Kunagistel rannikuluidetel vanas loodusmetsas kulgev rada on ca 2 km pikk, läbitav kuiva jalaga.

Contact
RMK Ristna külastuskeskus, Liis Soonik 53229499

 
kaart
 

In this page are Discovery Trail for environmental education. Click on the markers on the map to choose the trail or select suitable region and school from the menu.

front_info_text