Keskkonnaamet Otepää looduskeskus
Otepää looduskeskus tegutseb endises Otepää metskonna majas Pühajärve lähistel. 2013. aasta septebris valmis keskuses püsinäitus Otepää kõrgustiku maastikest ja looduspargist. Otepää looduspargi sümboli - väike-konnakotka - juhatusel saab külastaja aimu Otepää pinnavormidest, maastike muutumise ajaloost, kaitseala elustikust, suulisest pärandist ja looduskaitsest.
Õuesõppenädal 2020 - PÜHAJÄRVE, VALGAMAA
5
Autor: Margit Turb
Lisatud: 09.04.2020
Viimati muudetud: 13.04.2020
Target group: Muu
Average time: 1 tund 22 minutit
 
Tere tulemast Avastusrajale! Kutsume teid õue liikuma - märkama - uusi teadmisi saama ja tähistama Õuesõppe nädalat (13.-19 aprill 2020). See rada on valminud Keskkonnaameti ja Päästeameti koostöös. Raja loomisesse panustas Tallinna ülikooli uurimisgrupi SEEMIK liikmed (seemik.tlu.ee) ning Eesti Geograafia Selts. Tuletame meelde, et RIIGIS VALITSEB ERIOLUKORD. Järgime IGAL POOL valemit 2 + 2, mille kohaselt liigu max kahekesi või oma perega ning hoia distantsi teistega vähemalt 2m! Vajadusel vaata lisaks kriis.ee. Lisaks, Eestis valitseb tuleohtlik periood, vaata www.ilmateenistus... Võta rajale kindlasti kaasa laetud akudega mobiiltelefon. Rapla rada on 3,2km pikkune rinrada, algab Raplamaa Haigla juures jõe juures sillal ja lõpeb peaaegu sealsamas. Rajal liikumiseks peab kasutama nutiseadet, kus on sisse lülitatud mobiilne andmeside ja GPS. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesega ja rajapunktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis ava uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ja klõpsa lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub pooleli jäänud kohast. Mängu lõppedes vajuta kindlasti "Lõpeta mäng".

Contact
Margit Turb, margit.turb@keskkonnaamet.ee; tel 518 6747

 
kaart
 
VALGA Liigu ja õpi avastusrajal
4.1
Autor: Margit Turb
Lisatud: 08.04.2019
Viimati muudetud: 07.04.2020
Target group: Muu
Average time: 40 minutit
 
Selle rajaga kutsuvad Keskkonnaamet ja Valga Muuseum Sind tähistama südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva. Valga linna avastusrada saab alguse Valga spordihoone (J. Kuperjanovi 36) juurest ja lõpeb Säde pargis. Rada on u 1,7 km pikk, sellel on 15 punkti ning läbimiseks kulub kuni tund. Raja läbimine on jõukohane igaühele. Sõiduteed ületades ole tähelepanelik ja tee seda ainult selleks ettenähtud kohtadel. Kuna mängimine ei ole aja peale, siis kiirustamine midagi juurde ei anna, parem jaluta rahulikult ja naudi! Kaasas peab olema vähemalt üks kaasaegne ja mobiilse internetiga varustatud nutiseade iga rühma (1-5 inimest) kohta. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Punktid läbi järjekorras. Kui jõuad punase täpi juurde, vajuta sellele ja loe ülesanne läbi. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis ava uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsa lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus see pooleli jäi. Mängu lõppedes vajuta „Lõpeta mäng“. Põhjaliku kasutusjuhendid leiad avalahe allservast. 

Contact
margit.turb@keskkonnaamet.ee; tel 5186747

 
kaart
 
Murrumetsa
4
Autor: Margit Turb
Lisatud: 14.03.2018
Viimati muudetud: 09.04.2020
Target group: Muu
Average time: 1 tund 9 minutit
 
Vaja laetud akuga nutiseadet
 
kaart
 

In this page are Discovery Trail for environmental education. Click on the markers on the map to choose the trail or select suitable region and school from the menu.

front_info_text