Keskkonnaamet Lahemaa rahvuspargi keskus
Lahemaa rahvuspargi looduskeskus asub Lääne-Virumaal, Vihula vallas, Palmse külas. Pakutavad võimalused: Saada asjatundlikku infot Lahemaa rahvuspargi matkaradade, telkimisplatside, lõkkekohtade, vaatamisväärsuste jms kohta; Tutvuda erinevate rahvusparki tutvustavate infomaterjalidega ja vajadusel neid kaasa osta
Õuesõppenädal 2021 Rakveres - mälumäng "Kes elab vees?"
Autor: Enri Uusna
Lisatud: 19.04.2021
Viimati muudetud: 28.04.2021
Target group: Muu
 
Tere tulemast Avastusrajale!

Kutsume teid õue liikuma, märkama, uusi teadmisi saama ja nuputama ning tähistama Õuesõppe nädalat (12.-18 aprill 2021). 

Siinne rada on valminud Keskkonnaameti  Veepäeva FB kampaania  2021 “Mida vesi sinu jaoks tähendab?” ainetel. 

Tuletame meelde, et riigis valitseb eriolukord. Looduses liikudes pea silmas, et radadel liikudes hoia distantsi teiste Sulle võõraste looduses liikujatega. Vastutulijaid kohates möödu neist turvalises kauguses. Ka looduses kehtib koroonaviiruse vastu võitlemise valem 2+2. Seega tule rajale perega või kahekesi kaaslasega. Rada läbides ole tähelepanelik ning järgi liikluseeskirju!

Võta rajale kindlasti kaasa laetud akuga mobiiltelefon.


 
kaart
 
Õuesõppenädal 2020 Rakvere
5
Autor: Kerli Kõue
Lisatud: 06.04.2020
Viimati muudetud: 09.04.2020
Target group: Muu
Average time: 54 minutit
 
Tere tulemast Avastusrajale!
Siinne rada on valminud Keskkonnaameti ja Päästeameti koostöös, raja loomisesse on panustanud Tallinna ülikooli uurimisgrupi SEEMIK liikmed (seemik.tlu.ee) ning Eesti Geograafia Selts. 
Kutsume teid õue liikuma, märkama, uusi teadmisi saama ja nuputama ning tähistama Õuesõppe nädalat (13.-19 aprill 2020) ja rahvusvahelist algatust GeoNight, mille eesmärk on tutvustada geograafia võimalusi.

Tuletame meelde, et riigis valitseb eriolukord. Looduses liikudes pea silmas, et radadel liikudes hoia distantsi teiste Sulle võõraste looduses liikujatega. Vastutulijaid kohates möödu neist turvalises kauguses. Ka looduses kehtib koroonaviiruse vastu võitlemise valem 2+2. Seega tule rajale perega või kahekesi kaaslasega.

Eestis valitseb tuleohtlik periood, vaata www.ilmateenistus...

Võta rajale kindlasti kaasa laetud akudega mobiiltelefon.

Contact
Kerli Kõue tel. 56890442 e-mail: kerli.koue@keskkonnaamet.ee

 
kaart
 
Liigu ja õpi avastusrajal! 2019
Autor: Kerli Kõue
Lisatud: 09.04.2019
Target group: Muu
 
Rakvere liigu ja õpi Avastusrajal 2019 raja läbimiseks kulub 1-1,5 h. Rajal on 16 kontrollpunkti. Rada läbides ole tähelepanelik ning järgi liikluseeskirju! Kaardil on mängija/meeskond tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi. Igas punktis on mõni küsimus või ülesanne. Kui ülesanne täidetud ja oled oma vastuses kindel, siis vajuta nuppu „Vasta” ja seejärel „Edasi”. Mängu lõppedes vajutage „Lõpeta mäng“. 
Riietu vastavalt ilmale ja võta kaasa hea tuju, laetud akuga mobiiltelefon. Toredat avastamist!  
 
kaart
 
Liigu ja õpi Avastusrajal 2018! Rakvere
2.8
Autor: Kerli Kõue
Lisatud: 03.04.2018
Target group: Muu
Average time: 1 tund 33 minutit
 
Rakvere liigu ja õpi Avastusrajal 2018 raja läbimiseks kulub 1-1,5 h. Rajal on 16 kontrollpunkti. Rada läbides ole tähelepanelik ning järgi liikluseeskirju! Kaardil on mängija/meeskond tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi. Igas punktis on mõni küsimus või ülesanne. Kui ülesanne täidetud ja oled oma vastuses kindel, siis vajuta nuppu „Vasta” ja seejärel „Edasi”. Mängu lõppedes vajutage „Lõpeta mäng“. Riietu vastavalt ilmale ja võta kaasa hea tuju. Toredat avastamist!  

Contact
Kerli Kõue kerli.koue@keskkonnaamet.ee Tel. 56890442

 
kaart
 
Rakvere liigu ja avasta Avastusrajal 2017
4.9
Autor: Kerli Kõue
Lisatud: 06.04.2017
Target group: Muu
Average time: 44 minutit
 
Rakvere liigu ja avasta Avastusrajal 2017 raja läbimiseks kulub 1-1,5 h.
Rajal on 16 kontrollpunkti. 
Rada läbides ole tähelepanelik ning järgi liikluseeskirju!
Kaardil on mängija/meeskond tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi. Igas punktis on mõni küsimus või ülesanne. Kui ülesanne täidetud ja oled oma vastuses kindel, siis vajuta nuppu „Vasta” ja seejärel „Edasi”.
Mängu lõppedes vajutage „Lõpeta mäng“. 

Riietu vastavalt ilmale ja võta kaasa hea tuju. Toredat avastamist! 

Contact
kerli.koue@keskkonnaamet.ee

 
kaart
 
Palmse mõisapargi loodusrada
4
Autor: Liisa Puusepp
Lisatud: 18.06.2015
Target group: III kooliaste
Average time: 1 tund 44 minutit
 
Rajale minnes riietu vastavalt ilmale, võta kaasa laetud ja internetiühendusega mobiiltelefon.
 
kaart
 
Palmse mõisapargi loodusrada
5
Autor: Ad min
Lisatud: 27.02.2015
Target group: III kooliaste
Average time: 2 tundi 6 minutit
 
Rajale minnes riietu vastavalt ilmale, võta kaasa laetud ja internetiühendusega mobiiltelefon.
 
kaart
 

In this page are Discovery Trail for environmental education. Click on the markers on the map to choose the trail or select suitable region and school from the menu.

front_info_text