Keskkonnaamet Raplamaa
Keskkonnaameti Rapla kontor
Õuesõppenädal 2020 - RAPLA
4.3
Autor: Maarika Männil
Lisatud: 08.04.2020
Viimati muudetud: 11.04.2020
Target group: Muu
Average time: 3 tundi 2 minutit
 
Tere tulemast Avastusrajale!
Kutsume teid õue liikuma - märkama - uusi teadmisi saama ja tähistama Õuesõppe nädalat (13.-19 aprill 2020).
Sel aastal on rada valminud Keskkonnaameti ja Päästeameti koostöös. LIIGU, NAUDI ÜMBRUST JA AVASTA KEVADET! Sellel avastusrajal on kokku tähistatud 14 punkti. Igas punktis saad vastata küsimustele ja panna end proovile pääste- ja ohutuse- ning looduskaitse teemadel. Raja loomisesse panustas Tallinna ülikooli uurimisgrupi SEEMIK liikmed (seemik.tlu.ee) ning Eesti Geograafia Selts. 

Tuletame meelde, et RIIGIS VALITSEB ERIOLUKORD. Järgime IGAL POOL valemit 2 + 2, mille kohaselt liigu max kahekesi või oma perega ning hoia distantsi teistega vähemalt 2 m! Vajadusel vaata lisaks kriis.ee.
Lisaks, Eestis valitseb tuleohtlik periood, vaata www.ilmateenistus...

Võta rajale kindlasti kaasa laetud akudega mobiiltelefon.

Rapla rada on 3,2km pikkune ringrada, mis algab Raplamaa Haigla ja Karmani kaupluse vahel, Vigala jõe sillal. Rajal liikumiseks peab kasutama nutiseadet, kus on sisse lülitatud mobiilne andmeside ja GPS. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesega ja rajapunktid punaste täppidena. Punktis vastamiseks kliki punasel asukohapunktil. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis ava uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ja klõpsa lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub pooleli jäänud kohast. Mängu lõppedes vajuta kindlasti "Lõpeta mäng".
 
kaart
 
Liigu ja õpi Rapla VESIROOSI avastusrajal 2019
4.2
Autor: Maarika Männil
Lisatud: 11.04.2019
Target group: Muu
Average time: 1 tund 24 minutit
 
Selle rajaga kutsub Keskkonnaamet Sind tähistama südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva. Rapla VESIROOSI avastusrada saab alguse Rapla Vesiroosi Kooli parkla servas terviseraja infostendi juurest. 1,5km rajal on 14 kontrollpunkti ning rada on läbitav umbes 30-35 minutiga. Raja läbimine on jõukohane igaühele, kui on kaasas mobiilse internetiga nutiseade. Kuna mängimine ei ole aja peale, siis kiirustamine midagi juurde ei anna!! 
Kaasas peab olema vähemalt üks kaasaegne ja mobiilse internetiga varustatud nutiseade iga rühma (3-5 inimest) kohta. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi Mängu lõppedes vajutage kindlasti ekraani paremal ülaservas nupule „Lõpeta mäng“. Põhjaliku kasutusjuhendid leiad avalahe allservast.
 
kaart
 
Liigu ja õpi Rapla KESKLINNA avastusrajal 2019
4.3
Autor: Maarika Männil
Lisatud: 11.04.2019
Target group: Muu
 
Selle rajaga kutsub Keskkonnaamet Sind tähistama südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva. Rapla KESKLINNA avastusrada saab alguse Vigala jõe ääres kahe silla vahelisel alal, kus kolm kõnniteed ristuvad (otsetee Rapla Gümnaasiumist Rapla Kesklinna kooli ja vastupidi). 2,5km pikkusel rajal on 14 kontrollpunkti. Raja läbimiseks rahuliku tempoga kulub umbes 40-45 minutit. Raja läbimine on jõukohane igaühele, kui on kaasas mobiilse internetiga nutiseade. Väga tähelepanelik peab olema liikluses! Kuna mängimine ei ole aja peale, siis kiirustamine midagi juurde ei anna!! 
Kaasas peab olema vähemalt üks kaasaegne ja mobiilse internetiga varustatud nutiseade iga rühma (3-5 inimest) kohta. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi Mängu lõppedes vajutage kindlasti ekraani ülaservas paremal asuvale nupule „Lõpeta mäng“. Põhjaliku kasutusjuhendid leiad avalahe allservast.
 
kaart
 

In this page are Discovery Trail for environmental education. Click on the markers on the map to choose the trail or select suitable region and school from the menu.

front_info_text