Keskkonnaamet Järvamaa
Keskkonnaameti Türi kontor (F.J. Wiedemanni 13, 72213 Türi)
Õuesõppenädal 2020 - Paide
Autor: Piret Eensoo
Lisatud: 06.04.2020
Viimati muudetud: 13.04.2020
Target group: Muu
Average time: 1 tund 2 minutit
 
Tere tulemast Paide Avastusrajale!
Siinne rada on valminud Keskkonnaameti ja Päästeameti koostöös, raja loomisesse on panustanud Tallinna ülikooli uurimisgrupi SEEMIK liikmed (seemik.tlu.ee) ning Eesti Geograafia Selts. 
Kutsume teid õue liikuma, märkama, uusi teadmisi saama ja nuputama ning tähistama Õuesõppe nädalat (13.-19 aprill 2020) ja rahvusvahelist algatust GeoNight, mille eesmärk on tutvustada geograafia võimalusi.

Rajal ootavad Sind ees küsimused looduskaitse ja ohutuse valdkonnast. Võta rajale kaasa laetud akuga mobiiltelefon.
Selleks, et näha, mis sind igas järgnevas punktis ootab, pead sinna liikuma ning alles siis saad tutvuda seal antava infoga ja vastata küsimustele. Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Küsimused avanevad, kui oled punktile piisavalt lähedal ning vajutad punasele täpile. Kui ülesanne täidetud ja oled oma vastuses kindel, siis vajuta nuppu „Vasta” ja seejärel „Edasi”. Kui rada on läbitud, siis vajuta kindlasti ka "Lõpeta mäng".

Tuletame meelde, et riigis valitseb eriolukord. Radadel liikudes hoia distantsi teiste Sulle võõraste looduses liikujatega. Vastutulijaid kohates möödu neist turvalises kauguses. Kehtib koroonaviiruse vastu võitlemise valem 2+2. Seega tule rajale perega või kahekesi kaaslasega.
Eestis valitseb tuleohtlik periood, vaata www.ilmateenistus...

Contact
piret.eensoo@keskkonnaamet.ee

 
kaart
 
PAIDE Liigu ja õpi Avastusrajal!
5
Autor: Piret Eensoo
Lisatud: 01.04.2019
Target group: Muu
Average time: 1 tund
 
Selle rajaga kutsub Keskkonnaamet Sind tähistama südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva. Paide linna avastusrada saab alguse Paide Avatud Noortekeskuse juurest ning lõpeb mitte kaugel alguspunktist. Rajal on 15 kontrollpunkti ning rada on jalutades läbitav umbes tunniga. Raja läbimine on jõukohane igaühele ning mingit erivarustust ei nõua. NB! Ole teed ületades tähelepanelik ning tee seda ainult selleks ettenähtud kohtadel! Mängimine ei ole aja peale, jaluta rahulikult ja naudi! 
Kaasas peab olema vähemalt üks kaasaegne ja mobiilse internetiga varustatud nutiseade iga rühma (1-5 inimest) kohta. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mänguseltskond tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus see pooleli jäi. Mängu lõppedes vajutage „Lõpeta mäng“. Põhjaliku kasutusjuhendi leiad avastusrada.ee avalehe allservast.

Contact
piret.eensoo@keskkonnaamet.ee

 
kaart
 
Liigu ja õpi Türi Avastusrajal 2018
5
Autor: Piret Eensoo
Lisatud: 06.04.2018
Viimati muudetud: 23.03.2020
Target group: Muu
Average time: 51 minutit
 
Selle rajaga kutsub Keskkonnaamet  tähistama südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva. 
Rada läbides ole tähelepanelik ning järgi hoolikalt liikluseeskirju!
Türi südamekuu-rada saab alguse ühisgümnaasiumi lähedalt Kalevi ja Tolli tänava nurgalt. Rajal on 15 ülesandepunkti, selle saab läbida umbes ühe tunniga. Raja läbimise kiirus pole oluline, liiga kiirel liikumisel ei jõua GPS sammu pidada :)
Registreerumisel saadud link on mõistlik avada alles raja alguspunkti lähedal. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi. Kui mingil põhjusel (aeg sai otsa, mõni erakordne sündmus vms) on vaja mäng lõpetada enne kõikidele küsimustele vastamist või rajapunktide läbimist, siis saad mängu lõpetada, vajutades ekraani ülaservas paiknevat nuppu "Lõpeta mäng". 
Kui mängu alguses positsioneerimine ei õnnestu, vali teine veebilehitseja (Firefox Mozilla töötab kõige paremini).

Loodame, et raja läbinuna oled rõõmsam ja reipam kui alustades ning ehk märganud ka midagi sellist, mida muidu tähele ei pane.
Niisiis - pane selga ilmale vastav riietus ja võta kaasa hea tuju. Liikumislusti südamekuuks!

Contact
piret.eensoo@keskkonnaamet.ee

 
kaart
 

In this page are Discovery Trail for environmental education. Click on the markers on the map to choose the trail or select suitable region and school from the menu.

front_info_text