Tartu loodusmaja
Tartu loodusmaja (Sihtasutus Tartu Keskkonnahariduse Keskus) tegeleb keskkonnahariduse lõimimisega igapäevasesse ellu ja õppekavadesse. Innustame märkama ja väärtustama loodust enda ümber. Anname edasi teadmisi, millesse usume, ja oskusi, mida peame vajalikuks jätkusuutlikuks arenguks.
Tartu linnalooduse avastusrada kesklinnas
3.8
Autor: Maris Mägi
Lisatud: 06.04.2016
Sihtgrupp: III kooliaste
Keskmine läbimise aeg: 2 tundi 18 minutit
 
Selle rajaga kutsuvad Tartu loodusmaja ja Keskkonnaamet tähistama südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva. Peagi Sinu ees avanev avastusrada on loodud Tartu põnevate paikade ja looduse lähemaks tundma õppimiseks. Rajal on 13 kontrollpunkti ning rada on läbitav umbes 1,5 tunniga. Rada läbides ole tähelepanelik ning järgi liikluseeskirju!

Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi Mängu lõppedes vajutage „Lõpeta mäng“.

Loodame, et raja läbinuna oled midagi uut ja põnevat oma kodulinna kohta teada saanud või märganud midagi sellist, mida muidu tähele ei pane.
Niisiis - pane selga ilmale vastav riietus ja võta kaasa hea tuju. Toredat avastamist!

Kontakt
Maris Mägi, 5152884, maris.magi@teec.ee Tehniline tugi: Liisi Mäeumbaed, 56945943

 
kaart
 
Linnalooduse rada Tartu külastajale
4.2
Autor: Maris Mägi
Lisatud: 18.04.2016
Sihtgrupp: Gümnaasium
Keskmine läbimise aeg: 1 tund 5 minutit
 
Avastusrada Tartu külastajale
 
kaart
 
Tartu loodusmaja pargirada
3.9
Autor: Ad min
Lisatud: 27.02.2015
Sihtgrupp: II kooliaste
Keskmine läbimise aeg: 36 minutit
 
Raja läbimiseks on vaja: mobiilne nutiseade, ilmastikule vastav riietus, Nutiseadmesse on eelinstalleeritud aplikatsioonid: luup ja distantsimõõtja. Rada on suhteliselt lühike ning ei välja loodusmaja pargi territooriumilt.
 
kaart
 

Siin lehel on keskkonnahariduskeskuste Avastusrajad. Raja valimiseks vajuta kaardil olevatel markeritel või vali menüüs sobiv piirkond ja kool.

Miinimum nõuded: operatsiooni süsteem iOS (versioon 8), Android 4.4 või Windows Phone 8.1. Vajalik on vähemalt 3G interneti ühendus ja töötav GPS moodul.