Tartu Ülikooli muuseum
Avasta keskaegne toomkirik
3.7
Autor: Annika Pindis
Lisatud: 04.06.2017
Sihtgrupp: III kooliaste
Keskmine läbimise aeg: 24 minutit
 
Raja läbimiseks vajamineva tehnilised andmed: avastusrada.ee pakutavate radade läbimiseks on vajalik mobiiltelefon või tahvelarvuti, mis kasutab minimaalselt operatsioonisüsteemi iOS (versioon 8), Android 4.4 või Windows Phone 8.1. Lisaks on vajalik mobiilse interneti ühendus vähemalt 3G kiirusel ning telefonis sisselülitatud GPS-moodul.

Avastusrada „Avasta keskaegne toomkirik“ kulgeb ümber katedraali ning sisaldab endas küsimusi, mis seovad omavahel teadmised nii ajaloost kui keskkonnast. Raja läbimiseks on vaja kaasaegset nutiseadet (telefoni või tahvelarvutit), mis peab olema laetud. Lisaks on vajalik internetiühendus ning brauserina tuleks eelistada Mozilla firefoxi. Kokku tuleb läbida 14 kontrollpunkti mis kulgevad ümber toomkiriku. Rada on läbitav 30 minutiga (oleneb muidugi vastustele kuluvast ajast ja liikumiskiirusest). Mängija on tähistatud rajal rohelise täpikesena ja punktid on tähistatud punasega. Kui mäng katkeb, tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused ei ole vahepeal kaotsi läinud ja mängu saab jätkata sealt, kust ta parasjagu pooleli jäi. Mängima saab hakata ka n.ö keskelt pihta hakates – läbitud punktid on tähistatud halliga Kui soovitakse mängu varem lõpetada, enne kui kõik punktid on läbitud, tuleb vajutada ikoonil „Lõpeta mäng“.  Viimases punktis tuleb vajutada ikooni „Edasi“, seejärel laekub teade, et olete mängu läbinud. 

Lõbusat keskaegse maailma avastamist soovib Tartu Ülikooli muuseum!


Kontakt
annika.pindis@ut.ee

 
kaart
 

Siin lehel on keskkonnahariduskeskuste Avastusrajad. Raja valimiseks vajuta kaardil olevatel markeritel või vali menüüs sobiv piirkond ja kool.

Miinimum nõuded: operatsiooni süsteem iOS (versioon 8), Android 4.4 või Windows Phone 8.1. Vajalik on vähemalt 3G interneti ühendus ja töötav GPS moodul.