Locations
Keskkonnaamet Viljandimaa
Keskkonnaameti Viljandi kontor (Paala tee 4, Viljandi)
VILJANDI Liigu ja õpi avastusrajal 2019
4
Sihtgrupp: Muu
 
Selle rajaga kutsuvad Keskkonnaamet ja Viljandi Muuseum Sind tähistama südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva. Viljandi linna avastusrada saab alguse Lastepargist ja ka lõppeb siin. Rajal on 15 kontrollpunkti ning rada on läbitav 1,5 - 2 tunniga. Raja läbimine on jõukohane igaühele ning mingit erivarustust ei ole vaja. Küll aga tasub linnaliikluses olla tähelepanelik ja ületada teed selleks ette nähtud kohtadel. Kuna mängimine ei ole aja peale, siis kiirustamine midagi juurde ei anna, parem jaluta ja naudi! Kõigi vahel, kes on vähemalt 12 küsimust õigesti vastanud, loosib Keskkonnaamet ja Viljandi Muuseum välja auhinna! 
Kaasas peab olema vähemalt üks kaasaegne nutiseade iga rühma (3-5 inimest) kohta. Telefonil peab sisse olema lülitatud mobiilne andmeside ja GPS. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesega ja rajapunktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ja klõpsata lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub pooleli jäänud kohast. Mängu lõppedes vajuta kindlasti "Lõpeta mäng". 

Kontakt
Krista Kingumets, krista.kingumets@keskkonnaamet.ee, tel: 55624391

 
kaart
 
Olustvere Põhikooli rada
3.6
Sihtgrupp: Muu
Keskmine läbimise aeg: 38 minutit
 
Raja läbimiseks on vajalik omada meeskonna peale ühte nutiseadet (telefon või tahvelarvuti), millel on sisse lülitatud GPS ja Andmeside. 
Rajal on 10 punkti, mida läbides pead vastama küsimustele. 
Kui mängu lõpetad ja rajalt lahkud, vajuta kindlasti nuppu "Lõpeta mäng" - nii Sinu kõik rajal antud vastused salvestatakse ja saadetakse e-mailile, millega mängu sisse logiti. 
 
kaart
 

Siin lehel on keskkonnahariduskeskuste Avastusrajad. Raja valimiseks vajuta kaardil olevatel markeritel või vali menüüs sobiv piirkond ja kool.

Miinimum nõuded: operatsiooni süsteem iOS (versioon 8), Android 4.4 või Windows Phone 8.1. Vajalik on vähemalt 3G interneti ühendus ja töötav GPS moodul.