Locations
Keskkonnaamet Viljandimaa
Keskkonnaameti Viljandi kontor (Paala tee 4, Viljandi)
Viljandi linna avastusrada 2018
3.5
Target group: Muu
Average time: 1 tund 45 minutit
 
Selle rajaga kutsuvad Keskkonnaamet, Viljandi linnavalitsus ja Viljandi muuseum tähistama linna 735. aasta sünnipäeva, südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva. Rada saab alguse Vabaduse platsilt. Läbida tuleb 15 kontrollpunkti ning rada on läbitav umbes 1,5 tunniga.
Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi. Mängu lõppedes vajutage „Lõpeta mäng“. Pane selga ilmale vastav riietus ja võta kaasa hea tuju. Loodame, et rada läbides saad teada midagi uut ja põnevat ning tunned rõõmu liikumisest. 
Kõigi ajavahemikus 16.aprill - 6.mai raja läbinute ning vähemalt 12 küsimusele õigesti vastanute vahel loositakse välja 3 auhinda, mille on välja pannud Keskkonnaamet, Viljandi muuseum ja Viljandi linnavalitsus!
Toredat avastamist!

Contact
Krista Kingumets, krista.kingumets@keskkonnaamet.ee

 
kaart
 
Olustvere Põhikooli rada
3.6
Target group: Muu
Average time: 38 minutit
 
Raja läbimiseks on vajalik omada meeskonna peale ühte nutiseadet (telefon või tahvelarvuti), millel on sisse lülitatud GPS ja Andmeside. 
Rajal on 10 punkti, mida läbides pead vastama küsimustele. 
Kui mängu lõpetad ja rajalt lahkud, vajuta kindlasti nuppu "Lõpeta mäng" - nii Sinu kõik rajal antud vastused salvestatakse ja saadetakse e-mailile, millega mängu sisse logiti. 
 
kaart
 
Avastusrada 2016 Viljandi
3
Target group: Muu
 
Selle rajaga kutsub Keskkonnaamet tähistama rahvusvahelist õuesõppepäeva. Rajal on 15 kontrollpunkti ning rada on läbitav umbes 1,5 tunniga. Kõigi vahel, kes läbivad vähemalt 10 punkti (arvesse lähevad punktid, mille vastus on õige) loositakse aprillikuu lõpus välja auhinnad. Raja läbimise kiirus pole oluline. Rada saab alguse Viljandi Gümnaasiumi eest (Hariduse 2) ja kulgeb mööda Viljandi jaoks olulisi teetähiseid. Rada lõpeb Vabaduse platsile paigutatud avasturaja punkti juures. 

Rada läbides ole tähelepanelik ning järgi liikluseeskirju! 

Mängule registreerimiseks tuleb klõpsata nupul "Mängima". Seejärel tuleb sisestada mängijate või rühmade nimed (juhul, kui mängitakse rühmades või paarides) ning e-posti aadress, kuhu saadetakse individuaalsed kutsed alustamiseks. Uue mängija lisamiseks tuleb klõpsata lingil "Lisa+". Mängijate arvul piiranguid ei ole. Alles siis, kui kõik mängijad sisestatud klikka nupul "Registreeru mängul". Põhjaliku kasutusjuhendid leiad avalehe allservast. 

Vaja läheb: Laetud akuga nutiseade (mobiil või tahvel), millel on mobiilne internet ja GPS. 

Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub sealt, kus ta pooleli jäi Mängu lõppedes vajuta „Lõpeta mäng“. Loodame, et raja läbinuna oled midagi uut ja põnevat oma kodukoha kohta teada saanud või märganud midagi sellist, mida muidu tähele ei pane. 

Niisiis - pane selga ilmale vastav riietus ja võta kaasa hea tuju. Toredat avastamist! 
 
kaart
 

In this page are Discovery Trail for environmental education. Click on the markers on the map to choose the trail or select suitable region and school from the menu.

Minimum requirements: operation system iOS (version 8), Android 4.4 or Windows Phone 8.1. You'll also need at least 3G internet connection and working GPS module on your phone.